Головна| | Мій профіль | Вихід | RSSВторник, 01.07.2025, 16:27
Ви ввійшли як
Гість | Група "Гости"

Персональний сайт UR1YDD



Translate
Меню сайта
Різне
Погода
Real-time visitor
LiveInternet
-
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2016 » Август » 19 » Веб-камера на Міжнародній Космічній Станції МКС
14:35
Веб-камера на Міжнародній Космічній Станції МКС

 

 

---

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

Висота орбіти

Висота орбіти МКС постійно змінюється. За рахунок тертя про розріджену атмосферу відбувається поступове гальмування та втрата висоти. Всі кораблі, що приходять, допомагають набрати висоту за рахунок своїх двигунів. У свій час обмежувалися компенсацією зниження. Останнім часом висота орбіти невпинно зростає. 10 лютого 2011 року висота польоту Міжнародної Космічної Станції склала близько 353 кілометрів над рівнем моря. 15 червня 2011 року збільшилася на 10,2 кілометра і склала 374,7 кілометра. 29 червня 2011 року висота орбіти склала 384,7 кілометра. Для того, щоб знизити до мінімуму вплив атмосфери, станцію треба було підняти до 390—400 км, але на таку висоту не могли підніматися американські шатли. Тому станція утримувалася на висотах 330—350 км шляхом періодичної корекції двигунами. У зв'язку із закінченням програми польоту шатлів це обмеження знято. 11 липня 2014 року висота склала в середньому 417 км, після підняття на 1,7 км російським Центром управління польотами. Чергове вдале коригування висоти орбіти станції до середньої висоти 405 км виконано 18 травня 2015 року, після підняття на 2,8 км.

 

Засоби звязку

Передача телеметрії та обмін науковими даними між станцією та Центром управління польотом здійснюється за допомогою радіозв'язку. Крім того, засоби радіозв'язку використовуються під час операцій зі зближення та стикування, їх застосовують для аудіо- та відеозв'язку між членами екіпажу і з фахівцями з управління польотом, що знаходяться на Землі, а також рідними та близькими космонавтів. Таким чином, МКС обладнана внутрішніми та зовнішніми багатоцільовими комунікаційними системами.
Російський сегмент МКС підтримує зв'язок із Землею безпосередньо за допомогою радіоантени «Ліра», встановленої на модулі «Зірка». "Ліра" дає можливість використовувати супутникову систему ретрансляції даних "Промінь". Цю систему використовували для зв'язку зі станцією «Мир», але в 1990-х роках вона занепала і в даний час не застосовується. Для відновлення працездатності системи у 2012 році було запущено «Промінь-5А». У травні 2014 року на орбіті діють 3 супутники багатофункціональної космічної системи ретрансляції «Промінь» — «Промінь-5А», «Промінь-5Б» та «Промінь-5В». У 2014 році заплановано встановлення на російський сегмент станції спеціалізованої абонентської апаратури.

Інша російська система зв'язку, "Схід-М", забезпечує телефонний зв'язок між модулями "Зірка", "Зоря", "Пірс", "Пошук" та американським сегментом, а також УКХ-радіозв'язок з наземними центрами управління, використовуючи для цього зовнішні антени модуля "Зірка".

В американському сегменті зв'язку в S-діапазоні (передача звуку) і Ku-діапазоні (передача звуку, відео, даних) застосовуються дві окремі системи, розташовані на фермової конструкції Z1. Радіосигнали від цих систем передаються на американські геостаціонарні супутники TDRSS, що дозволяє підтримувати практично безперервний контакт із центром управління польотами у Х'юстоні. Дані з Канадарм2, європейського модуля «Коламбус» та японського «Кібо» перенаправляються через ці дві системи зв'язку, проте американську систему передачі даних TDRSS згодом доповнять європейська супутникова система (EDRS) та аналогічна японська. Зв'язок між модулями здійснюється по внутрішній цифровій бездротовій мережі.

Під час виходів у відкритий космос космонавти використовують УКХ-передавач дециметрового діапазону. УКХ-радіозв'язком також користуються під час стикування або розстикування космічні апарати «Союз», «Прогрес», HTV, ATV та «Спейс шаттл» (щоправда, шатли застосовують також передавачі S- та Ku-діапазонів за допомогою TDRSS). З її допомогою ці космічні кораблі отримують команди від Центру управління польотами чи членів екіпажу МКС. Автоматичні космічні апарати обладнані засобами зв'язку. Так, кораблі ATV використовують під час зближення та стикування спеціалізовану систему Proximity Communication Equipment (PCE), обладнання якої розташовується на ATV та на модулі «Зірка». Зв'язок здійснюється через два повністю незалежні радіоканали S-діапазону. PCE починає функціонувати, починаючи з відносних дальностей близько 30 кілометрів, та відключається після стикування ATV до МКС та переходу на взаємодію по бортовій шині MIL-STD-1553. Для точного визначення відносного положення ATV і МКС використовується система лазерних далекомірів, встановлених на ATV, що уможливлює точну стиковку зі станцією.

Станція обладнана приблизно сотнею портативних комп'ютерів ThinkPad від IBM та Lenovo, моделей A31 та T61P, що працюють під керуванням Debian GNU/Linux. Це звичайні серійні комп'ютери, які, однак, були доопрацьовані для застосування в умовах МКС, зокрема, в них перероблені роз'єми, система охолодження, врахована напруга 28 вольт, що використовується на станції, а також виконані вимоги безпеки для роботи в невагомості. З січня 2010 року на станції для американського сегменту організовано прямий доступ до Інтернету. Комп'ютери на борту МКС з'єднані за допомогою Wi-Fi в бездротову мережу і пов'язані із Землею на швидкості 3 Мбіт/c на завантаження і 10 Мбіт/с на завантаження, що можна порівняти з домашнім ADSL-підключенням.

 

Часовий пояс

На МКС використовується всесвітнє координований час (UTC), він практично точно відстоює від часів двох центрів управління в Х'юстоні та Корольові. Через кожні 16 сходів/заходів закриваються ілюмінатори станції, щоб створити ілюзію нічного затемнення. Команда зазвичай прокидається о 7 годині ранку (UTC), екіпаж зазвичай працює близько 10 годин кожен будній день і близько п'яти годин щосуботи. Під час візитів шатлів екіпаж МКС зазвичай слідує Mission Elapsed Time (MET) — загальному польотному часу шатла, який не прив'язаний до конкретного часового поясу, а вважається виключно від часу старту космічного човника. Екіпаж МКС заздалегідь зрушує час свого сну перед прибуттям човника та повертається до колишнього режиму після його відбуття.


Атмосфера

На станції підтримується атмосфера, наближена до земної. Нормальний атмосферний тиск на МКС — 101,3 кілопаскалю, такий самий, як на рівні моря на Землі. Атмосфера на МКС не збігається з атмосферою, що підтримується в шатлах, тому після стикування космічного човника відбувається вирівнювання тисків і складу газової суміші по обидва боки шлюзу. Приблизно з 1999 по 2004 роки в NASA існував та розроблявся проект IHM (Inflatable Habitation Module), в якому планувалося використання тиску атмосфери на станції для розгортання та створення робочого обсягу додаткового модуля. Корпус цього модуля передбачалося виготовити з кевларової тканини з внутрішньої герметичною оболонкою з газонепроникного синтетичного каучуку. Однак, у 2005 році через невирішеність більшості проблем, поставлених у проекті (зокрема, проблеми захисту від частинок космічного сміття), програму IHM було закрито.

Материал из Википедии — свободной энциклопедии

 

Просмотров: 3301 | Добавил: UR1YDD | Теги: МКС ОНЛАЙН, МКС, ISS, ISS ONLINE | Рейтинг: 3.3/65
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Календар
«  Август 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання
Сайти клубів
Сонячна активність
Реклама

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов
Sonic Run: Internet Search Engine регистрация на досках объявлений Сайт поддержки UR5EQF Log <