PSK31 (англ. Phase Shift Keying, 31 Baud — Фазова манипуляция, 31 Бод ) — цифровий режим радіомодуляції, що використовується в основному радіоаматорами для спілкування. Найчастіше під терміном PSK31 мають на увазі двійкову фазову маніпуляцію. (BPSK31).
Історія
PSK31 був розроблений англійським оператором-радіоаматором Peter Martinez (G3PLX) у грудні 1998. Спочатку проект називався «Varicode (англ. varicode)», оскільки він використовував кодування зі змінною довжиною (код Хаффмана) для передачі символів.
PSK31 швидко поширився світом завдяки своїй високій ефективності (потрібна смуга близько 100 Гц). Особливо популярним він став оператори, які не могли собі дозволити використання великих антен або великої вихідної потужності.
Зазвичай протокол використовується разом із комп'ютером. Для передачі використовують трансівери з односмуговою модуляцією (SSB)
Інформація взята з Википедия,
SIM31 - Structured Integrated Message - новий цифровий режим, заснований на вдосконаленому коді PSK з можливістю проведення QSO в автоматичному режимі SIM31 і SIM63 спеціально розроблені для роботи на всіх аматорських діапазонах з використанням слабких сигналів. любителям QRP.
Програму можна завантажити з сайта програми
ROS - це режим передачі, призначений обмінюватись текстовою інформацією радіоаматорами у реальному часі. Більше інформації на оф. сайті
JT65 - JT65 є цифровим протоколом, призначеним для
аматорського радіозв'язку з використанням дуже слабких сигналів.
для підвищення ефективності радіозв'язку Земля - Місяць - Земля (EME) на УКХ
діапазонах і відповідає встановленим стандартам та процедурам для таких QSO.
JT65 включає можливість корекції помилок, що робить його стійким та
працездатним навіть за сигналів настільки слабких, що їх не можна почути.
документ узагальнює технічні специфікації на JT65 та містить додаткову
інформацію з обґрунтування та філософії дизайну цього протоколу.
представлені деякі деталі реалізації JT65 у комп'ютерній програмі, яка називається
WSJT, а також результати вимірювань отриманої чутливості та інтенсивності
помилок. Оригінал статті можна прочитати по ссылке , Программу для работы в JT65 и JT9 можно скачать с оф. сайта WSJT Home Page by K1JT
Зразки деяких цифрових сигналів
|